Ga naar hoofdinhoud

Lees hier ons meest recente nieuws

Adfiz-Nieuws_Default.png
  • Wat schrijft de minister aan de Tweede Kamer over beleggingsverzekeringen?

    De minister van Financiën heeft in zijn brief aan de Tweede Kamer de conclusies van het AFM rapport toegelicht. Aanvullend heeft hij op verzoek van de Kamer de AFM gevraagd of er signalen zijn over onvoldoende inzet van adviseurs bij de nazorg beleggingsverzekeringen. Die signalen zijn er niet, maar het blijft wel een punt van aandacht voor de AFM. Er is geen aanleiding voor de minister om de wettelijke maatregelen uit te breiden richting adviseurs. Ze blijven alleen zien op verzekeraars.
    29 okt 2015
    • Beleggen
    Meer info
  • AFM.jpg

    Wat staat er in de AFM-rapportage nazorg beleggingsverzekeringen?

    Het rapport nazorg beleggingsverzekeringen van de AFM gaat o.a. in op de behaalde vereiste resultaten van activering van hypotheekgebonden en niet opbouwend, de verwachtingen voor activering van pensioengebonden en overige beleggingsverzekeringen, verdere monitoring van de nazorg, uitkomsten van een consumentenonderzoek en een onderzoek naar kwaliteit van hersteladvies. We hebben de belangrijkste feiten samengevat.
    29 okt 2015
    • Beleggen
    Meer info
  • pensioen3daagse.jpg (1)

    Laat je zien met de pensioenquiz tijdens de Pensioen3Daagse!

    Volgende week 3, 4 en 5 november vindt de Pensioen3daagse weer plaats. Met dit evenement wil onze partner Wijzer in Geldzaken het pensioenbewustzijn vergroten. Adfiz ondersteunt dit initiatief en maakt gebruik van de verhoogde aandacht voor pensioen.
    27 okt 2015
    • Pensioenen
    • Klantcommunicatie
    Meer info
  • Aegon.jpg

    Adfiz dringt bij Aegon aan op oplossingen voor bezwaren MijnAegon

    Adfiz heeft bij Aegon bezorgd gereageerd op het initiatief van Aegon om klanten van intermediairs aan te sporen om hun ‘MijnAegon-account’ te activeren.
    26 okt 2015
    • Rechtstreekse benadering
    • Relatie aanbieders
    Meer info
  • am.jpg

    Become better and tell it! Parallelsessie door Adfiz op de am:dag

    Ben jij ook op de am:dag op 17 november? Wij zullen er deze dag ook zijn en verzorgen de parallelsessie “Become better and tell it”. Tijdens deze sessie krijg je inzicht in de zin en onzin van het klantenonderzoek, reviews en ratings en leer je hoe je kunt groeien door meer tevreden klanten.
    26 okt 2015
    • Klantcommunicatie
    • Ondernemen
    Meer info