Ga naar hoofdinhoud

Archief

  • bipar-logo.jpg

    Ontmoeting met de Europese toezichthouder EIOPA

    Eind januari vond in Frankfurt de tweejaarlijkse bijeenkomst plaats van de Europese koepel BIPAR, waarbij Adfiz is aangesloten. Op het programma stonden ontmoetingen met diverse leden van het management van EIOPA, de Europese toezichthouder voor verzekeringen en pensioen die in Frankfurt is gehuisvest. Zowel AFM als DNB zijn vertegenwoordigd in EIOPA en bespreken daar in EIOPA-verband samen met de toezichthouders uit andere EU lidstaten de Europese toezichtsagenda.
    10 feb 2025
    • Europa
    • Regeldruk
    • Regelgeving
    Meer info
  • Rijksoverheid

    Regeringscommissaris transitie pensioenen: omzettingstrajecten naar voren halen en doorlooptijden verkorten

    De Regeringscommissaris transitie pensioenen (rctp) heeft een tweede rapportage uitgebracht over de voortgang van de pensioentransitie. Het advies van de rctp is gebaseerd op diverse databronnen (ministerie SZW, toezichthouders en sectorpublicaties) en met de pensioensector gevoerde gesprekken.
    12 feb 2025
    • Pensioenen
    Meer info
  • Duurzaamheidstip

    Praktische duurzaamheidstips van collega’s – Extra werkonderbrekingen

    Veel leden zijn actief met verduurzaming van het eigen kantoor. Om daarin stappen te maken zijn niet per se grote strategieën of beleidsplannen nodig. Je kunt ook gewoon beginnen. En van elkaar leren. Om dat makkelijk te maken delen we tips van leden. Deze tip heeft betrekking op extra werkonderbrekingen.
    11 feb 2025
    • Duurzaamheid
    Meer info
  • Vektis

    Vektis publiceert definitief overstapcijfer zorgverzekerden

    Jaarlijks kun je als verzekerde switchen van zorgverzekering. Dit leidt in het najaar tot een drukke periode voor zorgverzekeraars maar ook voor financieel adviseurs. Zorgverzekeraars moeten uiterlijk 12 november de nieuwe zorgpremie bekend hebben gemaakt en daarna breekt het 'zorgseizoen' in volle kracht los. Als de oude zorgverzekering maar vóór 1 januari is opgezegd, kan een verzekerde zich tot 1 februari met terugwerkende kracht aanmelden bij een nieuwe verzekeraar.
    12 feb 2025
    • Zorg en inkomen
    Meer info
  • Eddy Van Hijum 2

    Uitstel bedrag ineens tot 1 juli 2026 lijkt het meest realistisch

    In de beantwoording van vragen van de Eerste Kamer (Wetsvoorstel herziening bedrag ineens) stelt minister Van Hijum dat uitstel van de mogelijkheid om een bedrag ineens op te nemen per 1 juli 2026 het meest realistisch is. Het is namelijk van belang dat uitvoerders en (gewezen) deelnemers zich goed kunnen voorbereiden op de keuzemogelijkheid van bedrag ineens. En ook uitvoerders hebben voldoende tijd nodig om de keuzemogelijkheid te implementeren. De regering heeft ook oog voor de transitie naar het nieuwe pensioenstelsel die een groot beslag legt op de beschikbare tijd bij pensioenuitvoerders.
    18 feb 2025
    • Pensioenen
    Meer info