Ga naar hoofdinhoud

Lees hier ons meest recente nieuws

Adfiz-Nieuws_Default.png
  • kifid-122x122.jpg

    Uitspraak Kifid onderstreept belang van advies

    Een recente Kifid-uitspraak benadrukt nogmaals hoe belangrijk het is dat een consument goed wordt geïnformeerd voorafgaand aan het maken van (in dit geval) de keuze tussen een vast of variabel pensioenuitkeringsproduct. Als consumenten een pensioenproduct met variabele uitkering kunnen afsluiten zonder advies in te winnen, dan rust op de verzekeraar als pensioenuitvoerder een zwaarwegende informatieplicht. De verzekeraar moet de consumenten zodanig informeren dat zij zelfstandig in staat zijn om dit complexe pensioenproduct te begrijpen. Het toont aan dat execution only zich niet, of slechts, zelden leent voor het maken van een keuze voor een variabel of vast pensioen.
    15 feb 2022
    • Zorgplicht
    • Pensioenen
    Meer info
  • nieuw lid.png

    Welkom Schouw Assurantiën als nieuw Adfiz-lid

    We heten Schouw Assurantiën uit Harlingen van harte welkom als nieuw lid van de branchevereniging. Schouw Assurantiën is opgericht in 2020 en wordt lid van de regio Fryslân.
    14 feb 2022
    • Vereniging
    Meer info
  • oproep

    Meld problemen bij conversies door verzekeraars van portefeuilles

    Bij navraag onder de leden horen wij regelmatig dat conversie van portefeuilles na een fusie (of van oude bestanden) door verzekeraars tot veel extra werk leidt bij adviseurs. Nogal eens worden adviseurs onvoldoende op de hoogte gesteld van fouten bij conversie met mogelijke gevolgen voor de dienstverlening aan de klant.
    14 feb 2022
    • Ketenefficiency
    • Relatie aanbieders
    Meer info
  • Logo STAR

    Stichting van de Arbeid rapporteert over Aanvalsplan witte vlek in pensioenopbouw

    De Stichting van de Arbeid (STAR) heeft eind vorig jaar een voortgangsrapportage van het ‘Aanvalsplan witte vlek’ toegezonden aan de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In deze rapportage geeft de STAR een overzicht van acties en maatregelen uit dit plan om een gemis aan pensioenopbouw bij werknemers tegen te gaan.
    10 feb 2022
    • Pensioenen
    Meer info
  • Branding HAN

    Doe mee aan de enquête over verduurzaming

    Duurzaamheid is een groot maatschappelijk thema dat ook de rol van de financieel adviseur raakt. De komende jaren zal er van financieel adviseurs meer worden verwacht qua advisering rondom duurzaamheid. Waarbij duurzaamheid niet alleen gaat om klimaatverandering, maar ook over de ontwikkeling van brede welvaart.
    9 feb 2022
    • Duurzaamheid
    Meer info