Ga naar hoofdinhoud

Lees hier ons meest recente nieuws

Adfiz-Nieuws_Default.png
  • pensioen.jpg

    Onze reactie op het conceptbesluit gegevensverstrekking keuzebegeleiding

    Wij hebben gereageerd op de consultatie van het Besluit gegevensverstrekking keuzebegeleiding. Het Besluit keuzebegeleiding moet waarborgen bieden ten aanzien van de gegevensdeling in het kader van de privacy. Om een betere keuzebegeleiding mogelijk te maken wordt wettelijk geregeld dat een deelnemer een pensioenuitvoerder naar keuze kan verzoeken om ook al zijn pensioenaanspraken en rechten bij andere uitvoerders te betrekken in de keuzebegeleiding. Dit moet gaan verlopen via het Pensioenregister.
    1 aug 2023
    • Pensioenen
    Meer info
  • Gefeliciteerd

    Adfiz feliciteert in augustus 2023

    Iedere maand zijn er bijzondere, belangrijke of feestelijke gebeurtenissen binnen Adfiz. Bijvoorbeeld een lustrumjaar lidmaatschap of bedrijf, fusies en overnames en toetreding van nieuwe leden. Deze maand feliciteren we onderstaande kantoren met hun lustrumjaar lidmaatschap of jubileum oprichting.
    1 aug 2023
    • Vereniging
    Meer info
  • logo_ministerie-szw.jpg

    Geen restitutiemogelijkheid in nabestaandenpensioen

    De minister van SZW heeft een analyse laten uitvoeren of een restitutiemogelijkheid kan worden ingevoerd in het nabestaandenpensioen. De Tweede kamer heeft hierom verzocht bij de behandeling van het Wetsvoorstel toekomst pensioenen. De Tweede Kamer wees erop dat een deelnemer de nabestaandenvoorziening vrijwillig kan voortzetten (na einde dienstverband), maar dat het niet uitgesloten is dat er gewezen deelnemers in de praktijk onverzekerd zullen blijven. De minister concludeert na onderzoek geen mogelijkheid te zien voor de invoering van een restitutievariant.
    31 jul 2023
    • Pensioenen
    Meer info
  • VVP.jpg

    Enno Wiertsema in VVP: "De tijd is rijp om financiële fitheid van medewerkers bespreekbaar te maken"

    In de VVP zomerserie zegt Enno onder meer dat de Wtp kansen biedt om "– als we toch al aan tafel zitten bij de klant om over oudedagsvoorzieningen te praten – het onderwerp persoonlijke financiën breder te benaderen en het ook te hebben over de (financiële) fitheid van medewerkers."
    31 jul 2023
    • Waarde van Advies
    • Vereniging
    Meer info
  • Afm Logo Nieuw

    AFM publiceert geactualiseerde Leidraad tweedepijler-pensioendadvies

    Vandaag heeft de AFM een actualisatie van de Leidraad tweedepijler-pensioenadvies gepubliceerd. De Leidraad is in lijn gebracht met nieuwe wettelijke regels als gevolg van invoering van de Wet toekomst pensioenen.
    27 jul 2023
    • Pensioenen
    Meer info