Ga naar hoofdinhoud

Ludger de Bruijn - Senior Adviseur Public Affairs en Beleid

Headerfoto2.jpg
Ludger 2023

Ludger de Bruijn

Senior Adviseur Public Affairs en Beleid

Aandachtsgebieden: Zakelijk Overleg, Ketenefficiency, Zakelijk Schade, Digitalisering, Europa

Artikelen van deze auteur

  • Kifid New

    Kifid Kennis biedt waardevolle informatie over onderwerpen die regelmatig voorkomen in de klachtenpraktijk

    Op Kifid Kennis publiceert het klachteninstituut artikelen over onderwerpen die regelmatig voorkomen in de klachtenpraktijk. Hiermee geeft Kifid inzicht in hoe ze omgaan met klachten over een bepaald onderwerp en wat de consument kan verwachten als deze daar een klacht over indient. De voorbeelden geschreven zijn op consumenten, maar kunnen waardevolle informatie bieden en je helpen bij de voorbereiding van je eigen klachtzaak. Binnen Kifid Kennis kun je zoeken op categorie, periode of onderwerp. Aan Kifid Kennis worden regelmatig nieuwe voorbeelden toegevoegd.
    15 jan 2026
    • klachtenafhandeling
    • AI
    Meer info
  • Kifid New

    Kifid start factureren jaarbijdrage 2026

    Binnenkort krijgen alle financiële dienstverleners die zijn aangesloten bij Kifid de factuur voor de jaarbijdrage 2026 van het financiële klachteninstituut. De jaarbijdrage wordt per financiële dienstverlener berekend in lijn met het Kostenreglement 2026 en is minimaal 115 euro.
    13 jan 2026
    • klachtenafhandeling
    Meer info
  • Verbond Sml

    Update draaiboek coördinatie bij grootschalige calamiteiten brandverzekeringen

    Het Verbond heeft het 'draaiboek coördinatie bij grootschalige calamiteiten brandverzekeringen' aangepast. Het gaat vooral om een betere beschrijving van de rol van Salvage en de link met het Calamiteitenplan Reconditionering Nederland. In het draaiboek staan de stappen die in geval van een incident door Stichting Salvage en het Verbond worden genomen. Onderdeel daarvan is de informatieverstrekking en woordvoering zoals indertijd bij de overstromingen in Limburg.
    6 jan 2026
    • Schade
    Meer info
  • Eu

    Europa bereikt akkoord over de Retail Investment Strategy

    Na jaren van voorbereiding en onderhandeling is donderdag 18 december een akkoord bereikt over de maatregelen in de Europese Retail Investment Strategy (RIS). De komende weken worden de teksten die tussen het Europese Parlement, De Europese Raad en de Commissie zijn uitonderhandeld, uitgewerkt en geformaliseerd. Dan wordt ook duidelijk wat de precieze inhoud is van de maatregelen die Europa neemt om de positie van retailbeleggers en hun vertrouwen in de kapitaalmarkten te versterken.
    23 dec 2025
    • Europa
    Meer info