Ga naar hoofdinhoud

Archief

  • Enno 2023

    Maandcolumn: Het kan wél

    In opdracht van het demissionaire kabinet werkt oud-ASML-topman Peter Wennink aan een rapport over het Nederlandse investeringsklimaat. Zijn missie: in kaart brengen waarom bedrijven steeds vaker afhaken en wat nodig is om Nederland weer aantrekkelijk te maken voor ondernemerschap en innovatie. De presentatie van dat rapport staat gepland voor medio december, maar zolang wilde Wennink niet wachten. Want, zo zei hij in het FD: ‘Ik zie erosie op alle terreinen. De economie verkruimelt.’
    4 nov 2025
    • Vereniging
    • Regeldruk
    Meer info
  • Adfiz Snel Naar Webinar

    Webinar over de BAZ terugkijken

    Dinsdag 3 november organiseerden we het webinar: ‘BAZ: wat verandert er — en wat betekent het voor jouw adviespraktijk?'. Tijdens dit webinar lichtte Annemieke Postema (AOVdokter & RADI AOV) op praktische en laagdrempelige wijze de belangrijkste aanpassingen toe en gaf ze aan wat de invloed van de wijzigingen is op de adviespraktijk rondom arbeidsongeschiktheidsverzekeringen.
    5 nov 2025
    • Zorg en inkomen
    • webinar
    Meer info
  • Nibud_Payoff_Logo_RGB_01-01-1-768x358.jpg

    Hypotheeknormen 2026 bekend: meer leenruimte door loonstijging, minder voor zonnepanelen

    Het Nibud heeft zijn adviesrapport voor de hypotheeknormen 2026 gepubliceerd. In een begeleidende Kamerbrief heeft demissionair minister van Volkshuisvesting de adviezen grotendeels overgenomen. De belangrijkste conclusie: huishoudens met een (verwachte) loonstijging kunnen volgend jaar meer lenen. De meest opvallende wijziging is de verlaging van de extra leenruimte voor de allerzuinigste woningen.
    5 nov 2025
    • Hypotheken
    Meer info
  • uitnodiging.jpg

    Oproep: doe mee aan onderzoek naar de rol van relatiebeëindiging in advisering

    Vorig jaar heeft Adfiz deelgenomen aan een rondetafelgesprek over relatiebeëindigingen. Tijdens deze bijeenkomst, georganiseerd door De Scheidingsdeskundige en WOMEN inc. kwamen onthutsende cijfers op tafel.
    6 nov 2025
    • Hypotheken
    Meer info
  • Nhg1

    NHG Normen 2026: Kostengrens naar €470.000 en meer flexibiliteit

    Nationale Hypotheek Garantie (NHG) heeft de nieuwe Voorwaarden en Normen (V&N) voor 2026 bekendgemaakt, die per 1 januari 2026 van kracht zijn. De kostengrens stijgt fors door naar €470.000. Daarnaast voert NHG een aantal relevante versoepelingen door die meer flexibiliteit bieden in de adviespraktijk, met name rondom verhuizing en de AOW-leeftijd.
    12 nov 2025
    • Hypotheken
    Meer info