Ga naar hoofdinhoud

Update Den Haag en Brussel

NJE Banner Vierkant

Ondanks de val van het kabinet, de komende verkiezingen en de daaropvolgende formatie staat de regelgeving niet stil. Zo gaat de Europese wetgever onverminderd door met nieuwe regels, zoals FIDA en RIS, en een nadere uitwerkingen van eerder ingevoerde richtlijnen en verordeningen, zoals CSRD en DORA. Ook nationaal loopt het proces door met onderwerpen die niet controversieel zijn verklaard, of waarvoor geen parlementaire goedkeuring nodig is. Daarnaast wordt wetgeving die al is aangenomen gewoon geïmplementeerd, zoals de nieuwe pensioenwet. 

In september presenteert het demissionaire kabinet de nieuwe begroting en het Belastingplan voor komend jaar. Hoewel er geen grote beleidsvoornemens worden verwacht, kunnen er wel maatregelen in staan die impact hebben op klanten en ondernemingen. Meer hierover hoor je tijdens het Adfiz Najaarsevent waar Lindenhaeghe een Prinsjesdagupdate over de kabinetsplannen verzorgt. Aansluitend geeft econoom en columnist Martin Visser (Financiële Telegraaf) een scherpe analyse van de economische en politieke ontwikkelingen en de gevolgen voor huishoudens en het mkb. 

De verkiezingen staan gepland op 29 oktober a.s. Wij volgen deze ontwikkelingen op de voet. Eerder hebben wij alle politieke partijen aanbevelingen meegegeven voor hun verkiezingsprogramma’s, met nadruk op het versterken van de financiële weerbaarheid en het verminderen van regeldruk. Inmiddels zijn de programma’s van de diverse partijen gepubliceerd en brengen wij hun inzet in kaart om daarover verder in gesprek te gaan.

Heb je vragen of ben je zelf actief rondom de verkiezingen en wil je je ervaringen met ons delen? Laat het ons weten!