Praktische duurzaamheidstips van collega’s – Duurzame keuzes

Praktische duurzaamheidstips van collega’s – Duurzame keuzes

Veel leden zijn actief met verduurzaming van het eigen kantoor. Om daarin stappen te maken zijn niet per se grote strategieën of beleidsplannen nodig. Je kunt ook gewoon beginnen. En van elkaar leren. Om dat makkelijk te maken delen we tips van leden. Deze tip heeft betrekking op het maken van duurzame keuzes.


Duurzame keuzes - GHW

Bij onze eigen keuzes in de bedrijfsvoering zijn tal van momenten en partijen te (h)erkennen als duurzame keuze. Daar waar we van oudsher eerst kijken naar de klantrelatie bij de keuze van leveranciers, zijn we nu in staat om daarin nog een stapje verder te gaan en ook duurzaamheid bij deze leveranciers bespreekbaar te maken en daarop onze keuze te baseren.

De productkeuzes zijn vervolgens ook te verduurzamen. Een paar voorbeelden:

  • voor onze telefooncentrale kozen wij voor refurbished toestellen,
  • bij de vervanging van onze printers zijn de oude modellen geschonken aan een duurzaam inzamelingsproject van een klant voor een goed doel,
  • de printerinstellingen zijn standaard dubbelzijdig en zwart-wit en i.v.m. de grote afname van printwerk door digitale post zijn onze voorraden polisbladen omgevormd tot schrijfblokken via onze klant en partner in drukwerk
  • tot slot kiezen wij bij ons jaarlijkse kerstcadeau's/pakket voor een duurzame invulling, wederom via een bestaande klant, omwille van de duurzame relatie.

 

Inspanning: **

Resultaat: ***

Vragen: s.vanalphen@ghw.nl


Heb je ook een tip uit eigen ervaring? Vul dan dit korte formulier in en mail dat naar ons via ino@adfiz.nl. Iedere tip bestaat uit een korte omschrijving van wat je gedaan hebt, en een grove inschatting van de benodigde inspanning (in tijd, geld of anders) en het resultaat of de impact van de actie.