Hoe waarderen financiële dienstverleners Kifid? Klanttevredenheidsonderzoek van start

Hoe waarderen financiële dienstverleners Kifid? Klanttevredenheidsonderzoek van start

Jaarlijks laat Kifid onafhankelijk onderzoek doen naar de klanttevredenheid bij financiële dienstverleners. Deze maand start MarketResponse daarom met een onderzoek naar hoe aangesloten financiële dienstverleners Kifid waarderen. Doel van het onderzoek is om inzicht te krijgen in mogelijke verbeterpunten op voor de financiële dienstverlener belangrijke aspecten in de klachtbehandeling.

Kifid is benieuwd hoe financiële dienstverleners de klachtprocedure en de klachtbehandeling door Kifid in het algemeen waarderen:

  • Waarover zijn dienstverleners tevreden?
  • Wat kan beter?
  • Leiden Kifid-procedures tot leerpunten voor de dienstverlener zelf?
  • Hoe ervaren dienstverleners het gebruik van het online klachtportaal (FD-portaal) en het gebruik van de Kifid-website? 

Het jaarlijks online-onderzoek vraagt naar een evaluatie van de dienstverlening door Kifid in het algemeen; het gaat niet om een evaluatie per klachtzaak.

Het onderzoek is gericht op de financiële dienstverleners die in de periode september 2024 tot september 2025 contact hebben gehad met Kifid vanwege een of meer tegen hen gerichte klachten. De uitnodiging voor het online-onderzoek gaat naar de medewerkers van deze banken, verzekeraars, financiële adviseurs en overige financiële dienstverleners; de vragenlijst is niet gericht op advocaten of andere professionele vertegenwoordigers of gemachtigden van financiële dienstverleners. Het klanttevredenheidsonderzoek loopt tot begin november.

De resultaten uit het klanttevredenheidsonderzoek onder dienstverleners gebruikt Kifid samen met de resultaten uit het klanttevredenheidsonderzoek onder consumenten voor het verder verbeteren van haar dienstverlening. Over de uitkomsten van het klanttevredenheidsonderzoek rapporteert Kifid in haar jaarverslag.