Adfiz Najaarsevent: Enno en Axel de Boer (OG) in gesprek over de behoeftes van 50-plussers
Onderlinge 's-Gravenhage (OG) is partner van het Adfiz Najaarsevent, dat we op 18 september organiseren bij InnStyle in Maarssen. In aanloop naar dit evenement is Axel de Boer, commercieel directeur bij de verzekeraar uit de hofstad, met Enno in gesprek gegaan over de behoeftes binnen de groeiende doelgroep van 50-plussers en de ondersteuning die OG en de adviseur samen kunnen bieden. Niet geheel toevallig ook het onderwerp van de door OG verzorgde expertsessie tijdens het Adfiz Najaarsevent.
Al langere tijd was er tussen OG en Adfiz de wens om samen ‘iets’ te doen. Hoe daar invulling aan te geven werd duidelijk toen Axel en Enno elkaar enkele maanden geleden - als medeondertekenaars van het Convenant Ouderen en toekomstbestendig wonen - ontmoetten bij het ministerie van Binnenlandse zaken. Axel: “Al pratende over de impact van de dubbele vergrijzing [het aantal ouderen én hun gemiddelde leeftijd neemt toe, red.] en wat dat betekent voor enerzijds onze productontwikkeling en anderzijds het advies van de adviseur, ontstond het idee om onze krachten te bundelen om de 50-plusser zo actiever te helpen de regie te houden over zijn leven (en financiën) naarmate hij ouder wordt.”
“Dat is niet alleen belangrijk voor de kwaliteit van leven van ouderen zelf", haakt Enno aan. “Maar ook cruciaal voor de sociale cohesie binnen onze maatschappij. Ouderen zijn langer vitaal en draaien gewoon volwaardig mee; we kunnen niet zonder ze. Maar ze hebben wel andere behoeften en wensen, bijvoorbeeld op het gebied van wonen en zorg, om mee te kunnen blijven draaien. Wensen en behoeften waar we allemaal nog niet echt bekend mee zijn, de ouderen zelf incluis.”
Bij het achterhalen van wat ouderen nodig hebben, speelt de adviseur een belangrijke rol, zo zijn Enno en Axel het met elkaar eens. “Soms weten we niet dat we iets willen of nodig hebben totdat iemand ons uitlegt dat het kan; ons als het ware inspireert. De financieel adviseur kan zo’n inspirator zijn”, verduidelijkt Axel. “Wij leggen ons ook toe op informeren, inspireren en inzicht geven. Voor de senior, bijvoorbeeld met ons platform Woonz, maar ook voor de adviseur met onder meer onze SEH opleiding Ouderen in beeld en toolkit gericht op advies aan senioren. Zodat daarmee de senior samen met de financieel adviseur bewuste keuzes kan maken”. Enno: “Adviseurs leggen namelijk niet alleen uit wat een bepaald product 'doet’, maar nemen de klant bij de hand en begeleiden hem door het proces van keuzes zodat de klant zich bewust is van wat de gemaakte keuze betekent. Hierdoor is het ook makkelijker om die keuze vol te houden. Financieel advies disciplineert."
Tijdens de expertsessie zal Ruud Eling van OG uit de doeken doen hoe de branche de steeds groter wordende doelgroep van 50-plussers kan bereiken en zo helpen gelukkig ouder te worden, welke rol de financiële adviseur hierin kan spelen en hoe OG hen daarbij kan ondersteunen. Wil je hier meer over weten, meld je dan aan voor het Adfiz Najaarsevent.